Eliud Kipchoge: ta võib peagi maratoni joosta vähem kui 2 tunni pärast

Aprilli lõpus toimus 39. Londoni maraton, mille rekordiomanik Eliud Kipchoge on võitnud juba neli korda. Seekord tõusis tema tulemus - 2 tundi 2 minutit ja 37 sekundit - meeste seas maratonide ajaloos paremuselt teiseks, kuid esimene kuulub ka temale. Kipchoge paigaldas selle eelmisel aastal Berliini maratonile. Mida me veel teame liidrist jooksjate seas? Kogus kõige huvitavamaid fakte.

Füüsikalised parameetrid

Kõrgus: 1,67 m
Kaal: 52 kg

Isiklikud parimad

• Jookse 1500 meetrit - 3 minutit 33 sekundit.
  • Jookse 1 miil - 3 minutit 50 sekundit.
  • Van Damme mälestusjooks 3000 m jooksus - 7 minutit 27 sekundit.
  • Jookse 5000 meetrit, Kuldgala - 12 minutit 46 sekundit.
  • 10 000 meetri jooks, 2007 - 26 minutit 49 sekundit.
  • Poolmaraton - 59 minutit 25 sekundit.
  • Maratonimurdmine2 - 2 tundi 25 sekundit.

Eliud Kipchoge jooksis ühe maratoni 2 tunni ja 25 sekundiga, kuid rekordit ei loetud, kuna see toimus Nike reklaamikampaania raames, mida kirjeldatakse allpool.

Hilinemine suurendab kiirust

Lapsena oli Eliud klassi jõudmiseks tuli sageli kooli joosta. Siis ta isegi ei kahtlustanud, et lihvib oma oskusi. Nad ütlevad, et Kipchoga sai loomult hea füüsilise vormi. Ülejäänud on tänu treener Patrick Sungi tahtejõule ja jõupingutustele, kes aitas teismelisel vastupidavust arendada.

Eliud on keenialaste kangelane

Sportlane sündis ja kasvas tavaliste Keenia talupidajate peres 1984. aastal ja varem suurema osa ajast veedab ta endiselt kodus, koos naise ja lastega. Vaatamata olümpiavõitja staatusele elab Kipchoge tavalist elu, mis vallutab tema kaasmaalased.

Kipchoget ja treenerit seovad lisaks spordile ka

Kui Eliut esimest korda piirkondliku võistluse võitis, hakkas Patrick Sangha tema vastu huvi tundma ja küsis perekonnanime. Ma olin väga üllatunud, kui kuulsin nime Kipchoge. Mulle meenus kohe, et tema ema oli minu lasteaiaõpetaja, - meenutab Patrick.
Huvitav on see, et sel ajal ei olnud Eliudil tunde treenimiseks ja treener andis talle oma Timexi.

Eliud edestas maailmarekordiomanikku kell 18

See oli 2003, kus Kipchoge jooksis 5000 meetrit kiiremini kui maailmarekordiomanik Hisham El-Guerruj. Siis oli Kipchoge tundmatu noormees.

Kipchoge peab arvestust oma koolituse üle

Kui Eliud hakkas sporti tegema, otsustas ta kõigi treeningute tulemused märkmikusse kirjutada. Täna on neid juba üle 15.

Sportlane annab parima vaid 80 eest%

Kuid see toimub ainult koolitusel. Ta ise usub, et alustamiseks tuleb jõudu kokku hoida, nii et ta jookseb ettevalmistuse ajal väga lõdvestunult.

Miski ei takista tublit jooksjat

Sportlane läbis üsna suure osa Berliini maratonist praktiliselt ilma sisetalladeta. Nad tulid lihtsalt tossudest välja ja jäid kontsade külge kinni.

See polnud lihtne, - ütleb Kipchoge. - Mu vasak jalg oli villidega kaetud ja pöial oli veriseks lõigatud.

Üllatuslikult võitis seekord Eliud, püstitades isikliku rekordi.

Kipchogel on edu valem

Ja ta jagab seda meelsasti. Sportlase treeningu ja elu peamine reegel: motivatsioon + distsipliin = järjepidevus.

Ta on nüüd uue rekordi lähedal

Nike otsustas korraldada katse ja vaadata, kas keegi suudab kahe tunni jooksul maratoni joosta. Nad lubasid miljon dollarit sportlasele, kes jookseb esimesena maratoni ajaga 1: 59.59. Samal ajal said sportlased juba eksperimendis osalemise eest 750 000 dollarit. Kipchoge sai projektis juhtiva rolli. Nike on välja töötanud spetsiaalsed jooksukingad, mis kiirendavad sportlasi, eritingimused ja treeningprogrammi. Eliud lõpetas esimesena - ta jooksis ajaga 2: 00.25 ja purustas olemasoleva rekordi, kuid ei ületanud siiski üle kahe tunni.

Katse aga jätkub ja Kipchoge treenib praegu Keenia metsade laboris.

Eelmine postitus Jookse metsa ... või ära jookse: kas ma võin kaalu langetada, kui ma vihkan jooksmist?
Järgmine postitus Poolmaratoni edumaa: kuidas saada kahe nädala jooksul parim vorm?