Seliger Swim: avaveeujumise tulemused

Ujumises osalesid 18–60-aastased professionaalid ja amatöörid, kes suutsid ujuda mis tahes neljast distantsist: 1 miil, 5 kilomeetrit, 10 kilomeetrit ja 5 + 5 km teatejooks. Võistluspäeval vähendati deklareeritud distantse 1250 meetrini, 4 kilomeetrini, 8 kilomeetrini ja teatevõistlusteks 4 + 4 kilomeetrini ning nende skeeme muudeti madala veetemperatuuri (12-15⁰C) tõttu.

Ujumine hõlmas korraga kahte Seligeri asukohta: Nilo-Stolobenskaya kõrbe ja Nikola-Rozhoki küla. Ujujad pidid oma vees orienteerumisoskusi näitama ja ettenägematute hoovuste tingimustes trajektoori hoolikalt jälgima: kerge kõrvalekalle rajalt võib teekonda oluliselt pikendada. Külm vesi tekitas lisaraskusi, nii et kõik osalejad kandsid vesikostüüme.

Ujumise tulemuste kohaselt tulid naiste seas 1 miili kaugusel võitjateks ja auhinnasaajateks Moskva esindajad: Anastasia Baryshnikova, Anna Kolpakova ja Galiya Latypova . Moskvalased said ka selle distantsi parimateks meesteks: Askhat Abdrasov, Anton Popov ja Vassili Dolgan .

5 kilomeetri distantsil võitis kulla Sergei Struuchkov (Rybinsk), teise koha saavutas Mihhail Šarov (St. Peterburi), pronksmedali sai Artem Šinkevitš (Peterburi).

Naiste seas 5 kilomeetri kaugusel teras: Inga Filippova (Peterburi), Roksolana Ischuk (Moskva) ja Ekaterina Zharnikova (Moskva).

Juri Saramutin (Moskva) tuli 10 kilomeetri kaugusel ujumise meistriks - kolmekordne X-eeljooksude võitja -VEED. Hõbeda võitis Sergei Kikonkov (Peterburi), kolmanda koha sai Evgeny Zeleny (Solnechnogorsk).

Elena Negomedzyanova ja Anna Šerenko (Moskva) said parimaks naiskonnaks 5 + 5 km teatesõidus; parim segavõistkond - Svetlana Parygina ja Ilja Jablonovski (Moskva); parim meeskond - Roman Savrasov ja Aleksei Kazak (Konakovo-Moskva).

Venemaa meditsiinilise eksoskeleti Exo Atleti esimene katselendur, Forbesi toimetaja, paratriatleet ja motivatsioonikõneleja Jaroslav Svjatatoslavski osales Seligeri järvel ka massiujumises.

Seliger Swimist sai X-VESTE massiujumiste sarja teine ​​etapp, mõeldud Venemaa ja välismaiste ujumisamatööride ühendamiseks ning Venemaal sporditurismi populariseerimiseks. 2017. aastal ka rahvusvaheline avaveeujumise võistlusf peetakse Musta mere ääres Krimmis, Volga ääres, Baikali järvel ja Barentsi mere kaldal Teriberka külas. Sarja järgmine etapp - STADA Volga Swim - toimub Nižni Novgorodis 15. juulil ja sellest saab Venemaa suurim avaveeüritus.

Eelmine postitus Eluandev jõud: 5 tuttavat vedelikku ebatavalises perspektiivis
Järgmine postitus Populaarne antistress: 5 fooliumi kohta