Põllumees võitis ultramaratoni 61-aastaselt, sest ta ei teadnud, et distantsil on võimalik magada

Austraalia ultramaraton toimus 1983–1991. Igas stardis osalesid kogenud sportlased, kes treenisid kuid, et edukalt läbida 864 km pikkune distants Melbourne'ist Sydneyni. Enamik jooksjaid olid alla 30-aastased. Neid sponsoreerisid suuremad rahvusvahelised kaubamärgid: nad pakkusid kvaliteetseid kingi ja mugavaid seadmeid. Kujutage ette sportlaste üllatust, kui 61-aastane Cliff Young ilmus suuremahulise võistluse rajale. Kombinesoonides ja kalossidega saabaste kohal.

Kes on Cliff Young?

Clifford - nii kõlab Youngi täielik nimi - sündis 1922. aastal vaeses perekonnas. Poiss veetis kogu oma lapsepõlve Austraalia kaguosa osariigis Victoria osariigis peretalus. Kinnistu pindala oli veidi üle kaheksa ruutkilomeetri.

Ei nooruses ega ka suureks kasvades ei olnud Cliff spordist kiindunud. Mehe ootamatu armastus jooksmise vastu ärkas üles, tundus olevat liiga hilja enda jaoks uues äris suurtesse kõrgustesse jõuda. Põllumees sukeldus 57-aastaselt pikkade vahemaade vallutamisse.

François Pienaar - sportlane, kes tegi Aafrika turvalisemaks

Ta kasutas ragbi abil riiki, kes teda vihkas.

Kuidas 71-aastane vanaema aastal maailmarekordit purustas poolmaraton?

Nüüd rõõmustame teda Berliini võistlusel.

Lammaste järel jooksmisest Austraalia ultramaratoni võitmiseni

1982. aastal Kui Young oli 60-aastane, üritas ta joosta tuhat miili (umbes 1,6 tuhat kilomeetrit) ümber Memori väljaku Colakis. Mees tahtis maailmarekordit ületada, kuid ei suutnud. Õnneks ei takistanud ebaõnnestumine teda muljetavaldavate tulemuste saavutamisel. Aasta hiljem käis Cliff Austraalia supermaratoni stardis, et läbida Melbourne'ist Sydneyni kulgev distants.

Võistluspäeval olid maailmakuulsad sportlased hämmeldunud, kui nägid selles piirkonnas sportlaste jaoks 61-aastast meest. Alguses arvasid kõik, et Young tuleb pealtvaatajana. Oletus hajus, kui mees pöördus registreerimislaua poole, et saada konkurendi number. Mõni tunnistaja arvas, et talupidajal on lihtsalt endast väljas, teised olid tõsiselt mures tema tervise ja ohutuse pärast. Tõepoolest, selles vanuses ei pruugi keha sellistele kolossaalsetele koormustele vastu pidada.

Young sai turvaliselt 64. numbri ja pääses teiste jooksjatega samale joonele. Stardis olnud võttemeeskond tormas tavatut osalejat intervjueerima. Kui ajakirjanikud said teada, et Cliff kavatseb tõepoolest ultramaratoni läbida ja pealegi, ilma sponsorite ja erikoolituseta, ütlesid nad talle otse: Sa ei saa. Kuid põllumeest ei jahmatatud.

Kui maraton algas, jätsid profid Cliffi kaugele maha. Pealtvaatajad kogu Austraaliast jälgisid meest, muretsesid ja isegi palvetasid tema eest: kui ta ainult elus lõpetaks. Pealegi teadis iga kogenud sportlane, et 864 kilomeetri pikkune distants võtab umbes viis päeva reisi. Selleks peate jooksma 18 tundi ja magama iga päev 6. Talupidaja ei olnud sellest jooksuplaanist teadlik.

Hommikul pärast võistluse algust said inimesed teada, et Young ei olnud maganud ja jooksnud terve öö. Kuid ta jäi ikkagi teistest sportlastest maha. Cliff jõudis konkurentidele järele igal õhtul, kuni viimasel päeval tõmbas ta ette ja jõudis lõpuks märkimisväärsele edumaale.

Austraalia talunik võitis ultramaratoni. Tal kulus lõpetamiseks 5 päeva 15 tundi ja 4 minutit. 10 tundi vähem kui lähima rivaali tulemus! Avalikkuse üllatuseks ei võtnud Cliff endale ühtegi auhinda. Mees keeldus 10 tuhande dollari suurusest summast ja jagas selle ülejäänud jooksjatele jagades võrdselt. Sel hetkel armus kogu riik uude rahvuskangelasesse.

Kuidas Aleksander Tihhonov 1972. aasta olümpiamängudel peaaegu kulla kaotas. Appi tuli vastane

Laskesuusataja lugu ja meie rahvuskoondise uskumatu võit.

216 km ujuma. Sarah Thomas võitles vähi vastu ja ujus La Manche’i kanalit neli korda

Rekordi püstitamiseks pidi ta veetma 54 tundi vees.

Youngi elu pärast triumfi jooksmist

Aasta pärast ultramaratoni võitu abiellus 62-aastane Cliff 23-aastase tüdruku Mary Howelliga. Nende pulmade eest maksis ikoonilist võistlust sponsoreerinud kauplustekett. Tõsi, pärast viit aastat läks abielu lahku.

Järgnevatel aastatel ei loobunud Young oma lemmikärist. Ta jätkas jooksmist ja osales veebruaris 1990 esimestel rahvusvahelistel 24-tunnistel meistrivõistlustel Inglise linnas Milton Keynes. Ja novembris läbis ta Austraalia Campbelltownis 648 kilomeetrit.

1997. aastal äratas Cliff taas avalikkuse tähelepanu. Kodutute laste jaoks raha kogumiseks kavatses ta joosta 16 tuhat kilomeetrit. Kahjuks pidi mees 6,5 tuhande kilomeetri läbimise võistluse katkestama, kuna tema meeskonnakaaslane haigestus.

Pärast seda seisis Young silmitsi kohutava haigusega - vähiga. Mees võitles temaga viis aastat. Tema viimane jooksusaavutus oli maailmarekord kuue päeva maratonil 2000. aastal. Ja 2003. aastal suri Cliff, olles 81-aastane.

Tema ainulaadne jooksustiil sai nimeks Young Shuffle. Seda peetakse energiatõhusaks ja seda kasutavad tänapäevased ultramaratoni jooksjad jätkuvalt. 2013. aastal ilmus dokumentaalfilm Cliffy Austraaliast pärit talupidaja kohta. Sörkjooksjad ja mochide otsijadimetleda tänaseni Cliff Youngi võimeid. Kuid kunagi tahtis ta lihtsalt võita ja oli eelarvamustest vaba. Ta kujutas ette põgenevat lammast enda ees ja üritas talle järele jõuda.

Jooksus tempos. Mis on maratonid-majorid ja kuidas nendeni jõuda?

Kuidas saada eliidi liikmeks suure kuue stardid.

Eelmine postitus Svetlana Kuznetsova: keha vajab sporti, see on parim ravim kõigeks
Järgmine postitus Treeni nagu Šarapova: 5 meistrivõistluste tingimust